Dokonalý trik (2006)

18. června 2012 v 19:17 | ostrou |  Filmové tipy

DOKONALÝ TRIK

,,Díváte se pozorně?"
,,Každý kouzelnický trik má tři hlavní části. Té první se říká nabídka. Kouzelník ti ukáže něco obyčejného. Balíček karet, holuba, nebo člověka... Druhá část se jmenuje změna. Kouzelník vezne něco obyčejného a změní to v něco velmi nečekaného. To tajemství máte před očima, ale nevidíte ho. Nevidíte, protože se samozřejmě nedíváte správně. Vlastně to ani nechcete vidět. Chcete se nechat podvést. Proto má každý trik svou třetí část. Té my říkáme Prestýž." (klikněte na ,,celý článek")

Film od režiséra Christophera Nolana. V hlavních rolích Hugh Jackman, Christian Bale, Scarlet Johanson, Michael Cain, Rebecca Hall, Piper Perabo a další...

Příběh:

Existuje tajemství, kvůli kterému byste zabíjeli? Dva mladí kouzelníci, Alfréd (Christian Bale) a Robert (Hugh Jackman) spolu pracovali, jako amatérští kouzelníci. Všechno bylo pozitivní, dokud na jevišti nedošlo k nehodě - utopení Robertovy ženy Julie (Piper Perabo) při kouzelnickém úniku z vody. Zdálo se, že nehodu zapříčinil Alfréd, ale nikdo to neví jistě. Dokonce ani on sám. Dva kouzelníci se rozešli se zármutkem, ale Robert současně i s touhou po pomstě. Příběh je sledován ve dvou denících, z nichž každý patří jednomu z těchto soupeřů. Robert měl pomocnou ruku kouzelnického agenta Cuttera (Michael Cain), zatímco Alfréd pracoval jen se svým tajemným sluhou Falonem. Co se ale týkalo kouzelnického umu, každý měl svůj jedinečný výstup a oba dva se chtěli vzájemně předčít. Mladá divadelní hosteska Olivia (Scarlett Johansson), kterou původně zaměstnal Robert, se stala figurkou a zároveň hráčem dvou posedlých soupeřů.
,,Nesmíš to prozradit! Přijdou prosby, lichotky, možná i hrozby, ale jak prozradíš, tak ztratí zájem. Tajemství samotné neohromí, ale trik, který ty použiješ, je poklad."

Ostatní postavy:

Cutter: Dříve vydělával jako producent svých vlastních kouzelnických projektů, na nichž se účastnili Alfréd i Robert společně. Po té, co šli všichni za svým, nabídl spolupráci Robertovi, kterému vytvořil svou vlástní scénu a zařídil prostory pro veřejnou show. (Michael Cain)
Julie: Robertova manželka, která se během rozjezdu jeho kariéry stala obětí neš%tastné nehody, když si od Alfréda, jako obyčejného asistenta, nechala podle plánu zavázat ruce před kouzelnickým únikem z vody. (Piper Perabo)
Sarah: Nová žena, s níž se Alfréd seznámil během jeho nového života po osamostatnění svých kouzelnických produkcí. Během manželství ji ničí fakt, že je Alfréd uzavřený do své práce, a že jeho život je plný tajemství. (Rebecca Hall)
Olivie: Původně měla sloužit, jako sympatický doplněk kouzelnických vystoupení Roberta Angiera. Cutter ji najal, když s ním začal spolupracovat. Robert s ní měl později poměr, když se přestal zabývat ztrátou své ženy a začal soupeřit s Alfrédem. Stala se součástí hry, kde měla možnost hrát na obě strany. U Roberta rozhodně neskončila. (Scarlett Johansson)
Nicola Tesla: Konkurent slavného vědce Tomase Edisona. Přivedl na svět střídavý proud. Robert se za ním vydal v naději, že mu Tesla postaví kouzelnický přístroj. U něj nabývá vrcholu význam slova ,,posedlost", který ani zde není Robert schopen pochopit. (David Bowie)

Proč právě tento?

Jde o jeden z nejlepších snímků, které lze zařadit do žánru mysteriózní drama. Podmanivý hudební podkres a procítěný dramatický příběh vás jistě udrží ve střehu. Jde o můj nejoblíbenější film vůbec. Získal dvě nominace na Oscara za kameru a výpravu. Je to čtvrtý film Christophera Nolana.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama