Batman začíná (2005)

11. června 2012 v 15:49 | ostrou |  Filmové tipy

BATMAN ZAČÍNÁ,,Naučil ses potlačit pocit viny vztekem. My tě naučíme, jak se mu postavit, a čelit pravdě. Dokážeš zápasit s šesti muži. My tě naučíme, jak jich porazit šest set. Dokážeš zmizet. Naučíme tě, jak se stát neviditelným." (klikněte na ,,celý článek")Film od režiséra Christophera Nolana. V hlavních rolích Christian Bale, Michael Caine, Liam Neeson, Katie Holmes, Gary Oldman, Cillian Murphy, a další...

Příběh:

Bruce Wayne (Christian Bale) jako malý chlapec spadl do studny plné netopýrů. Od té doby ho o nich přepadají noční můry. Když neznámý lupič Chill zastřelil jeho rodiče, zůstal sám a staral se o něj jen starý Alfréd (Michael Cain). Už zamlada cestoval a toužil po pomstě. Vrátil se tedy zpět do rodného města Gotham, když měl soud rozhodovat o propuštění onoho vraha Chilla na svobodu. Jeho dlouholetá kamarádka Rachael (Katie Holmes) už tehdy pracovala v kanceláři městského vyšetřovatele. Vyvedla Bruce z omylu a chtěla, aby změnil názor. Město Gotham je plné takových vrahů, jako byl Chill. Většinu kriminality má na svědomí mafiánský bos Falcone (Tom Wilkinson). Bruce se rozhodl utéci do světa, aby lépe pochopil myšlení zločinců. Když narazil na tajemného Ducarda (Liam Neeson), dovedl jej do horské pevnosti Ligy stínů, kde se ho Ducard ujal, aby mu pomohl překonat strach. Skutečné úmysly Ligy stínů jsou ale jiné, než očišťovat bojovníky. Když Bruce zjistil celou pravdu, rozhodl se vrátit zpět do města, kde začal pobírat svůj podíl ze společnosti jeho otce Wayne Enterprises a.s. Společně s Alfrédem začal pracovat na myšlence, že pravý způsob, jak mýtit kriminalismus, je ukázat světu pouhého jedince jako příklad, který by stál na straně zákona a motivoval tak veřejnost k tomu, aby zasáhla proti bezpráví.


,,Lidé potřebují příklady, které by je probudili z apatie. To, jako Bruce Wayne, neudělám. Jako člověka, z masa a kostí, mě mohou ignorovat, zlikvidovat, ale jako symbol můžu být nezničitelný. Můžu tu být navěky."
Ostatní postavy:

Alfred: Stará se o sídlo Waynových už řadu let. Když Bruceův otec žil, svěřil Alfredovi do péče to, co mu bylo na celém světě ze všeho nejdražší. Bruce. Nyní stojí po jeho boku a chrání ho, stará se o něj a pomáhá mu.


Ducard: Muž, který najde Bruce v asijské věznici. Hovoří jménem Ras Al Ghula, otce Ligy stínů. Je to právě on, který Bruce naučí hojovat, a že nenávist a zloba není řešení, že zločinci nejsou složití a to, že čeho se Bruce nejvíce bojí, je v jeho nitru.


Rachael: Zná se s Brucem od dětství. Pracuje v kanceláři městského vyšetřovatele na kriminálním oddělení v Gothamu. Už dlouho touží po Bruceovi, ale když se vrátil a začal si užívat bohatství, které zdědil po otci, začal se jí protivit. Je jediná z vyšetřovatelů, která si troufne zažalovat Falconeho a jemu podobné.


Gordon: Policista pracující pod komisařem Loebem. Bruce ho zná už dlouho a věří mu, že je jeden z mála, kteří nepatří ke zkorumpovaným. Gordon také věří, že Batman není zločinec, ale že se snaží pomáhat. Proto často navzájem spolupracují.Proč právě tento?


Je to v pořádí třetí film od Christophera Nolana, který už byl ale natočen za komerčními účely obnovení starého příběhu. A začal vážně slibně. Neskutečně propracovaný začátek příběhu o Batmanovi s procítěnými akčními scénami a úžasnou hudbou. Už v první polovině filmu vás dostane scéna se soubojem Bruce a Ducarda na asijském ledě, kde výrazně působí hudba od Jamesona Newtona Howarda a Hanse Zimmera. Tento snímek pomohl Nolanovi naklonit si světová studia a získat tak neomezené prostředky pro tvorbu filmů podle jeho představ. Film získal nominaci na Oscara za kameru.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natálie Natálie | 11. června 2012 v 16:00 | Reagovat

Krásnej blog!:))♥

2 Sinead Sinead | E-mail | Web | 11. června 2012 v 16:02 | Reagovat

Nolan je najlepší režisér súčasnosti, mám jeho filmy rada a nie je ani jeden ktorý by som hodnotila pod 100% a to sa musím pochváliť že som videla všetky.
Pekný článok. :-)

3 Krista Tkáčová Krista Tkáčová | E-mail | 11. června 2012 v 20:26 | Reagovat

Nádhera ♥♥♥♥♥♥♥

4 raisin raisin | 11. června 2012 v 21:14 | Reagovat

Vydařený článek,velice příjemně se to čte :) už se nemůžu dočkat, co sem přidáš dalšího zlato :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama